Уест Бромич превзе "Вила Парк" (видео)

С гол на Саидо Берахино Уест Бромич спечели с 1:0 мидландското дерби срещу Астън Вила и продължава да няма допуснат гол като гост от началото на сезона в Премиър лийг. "Дроздовете" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено си тръгнаха с трите точки от "Вила Парк". Домакините не създадоха почти никакви опасности пред противниковата врата и имат само една спечелена точка в последните си 5 мача. Отборът на Тим Шърууд заема 17-о място във временното класиране, а Уест Бромич вече е 10-и.

Брад Гузан спаси силен изстрел на Хосе Саломон Рондон още във 2-ата минута, а след това Джони Еванс и Берахино също пропуснаха да дадат аванс на гостите. Вила отговори с удар на Карлес Хил, който беше блокиран от Клаудио Якоб. В 39-ата минута изстрел на Джеймс Морисън се отклони от Берахино и стана неспасяем за Гузан. Това бе първи гол през сезона за нападателя на Уест Бромич, който неотдавна заплаши, че повече няма да играе за тима, след като ръководството отказа да го продаде на Тотнъм.

През второто полувреме домакините се активизираха, но Карлос Санчес имше чудесна възможност да изравни, но по-чистити положения пак бяха пред вратата на Вила. В самия край на мача резервата Руди Жестед все пак можеше да донесе точката на Астън Вила, но с глава стреля в аут.