Кристъл Палас шокира Челси и развали юбилея на Моуриньо (видео)

Шампионът на Англия Челси загуби с 1:2 домакинството си на Кристъл Палас, като по този начин продължава да не може да запише победа пред собствена публика от началото на сезона. "Сините" от Лондон демонстрираха изключително колеблива игра и още преди почивката "орлите" имаха възможности да се разпишат. През второто полувреме пък възпитаниците на Алън Пардю успяха да вкарат положенията си и да стигнат до победа в юбилейния мач №100 на Жозе Моуриньо на "Стамфорд Бридж" като мениджър на Челси. Поражението означава, че Челси е вторият най-слабо стартирал шампион в историята на Висшата лига, след като събра четири точки от първите си четири мача.

Гостите от Кристъл Палас изненадващо поведоха в резултата, след като Бакари Сако откри резултата в 65-ата минута, след като избита от отбраната на домакините топка се озова в краката му на 13-14 метра от голлинията. Неманя Матич опита да блокира негов удар, но топката се върна в краката му и той с премерен удар прониза Тибо Куртоа за 0:1.

Радамел Фалкао изравни резултата с глава в 79-ата минута. Влезлият като резерва колумбийски таран на "сините" засече с глава центриране на Педро Родригес от дясното крило и с удар в близкия ъгъл препарира Алекс Макарти.

Радостта на домакините обаче трая само две минути, след като в 81-ата минута бранителят Джоъл Уорд отново изведе Кристъл Палас напред в резултата. Голмайсторът за първото попадение Бакари Сако върна отлично от аутлинията назад към Уорд, който с глава отбеляза за 1:2. До края на срещата хаотичният натиск на домакините не даде резултат, като те почти нямаха опасни положения пред вратата на Кристъл Палас. В една ситуация дори се стигна дотам Бранислав Иванович да се озове на пътя на топката към вратата на гостите.

По този начин "сините", които защитават титлата си от миналия сезон, вече се намират на цели осем точки от лидера в класирането Манчестър Сити. "Гражданите" са с пълен актив от точки след четири кръга, докато Челси има само 4 в своя.