Краснодар се разходи до Финландия, Сент Етиен се измъчи с палача на Лудогорец (видео)

Краснодар се класира с лекота за груповата фаза на Лига Европа за втора поредна година. Руският тим направи нулево равенство като гост на ХИК Хелзинки, но си бе свършил работата още преди седмица, когато разгроми шампиона на Финландия с 5:1. След разгрома с 5:1 в първия мач беше напълно очаквано старши треньорът на Краснодар Олег Кононов да даде почивка на част от титулярите си. На пейката останаха Фьодор Смолов, Павел Мамаев и Рикардо Лаборде, но и без тях "биковете" нямаха особени проблеми при визитата си във финландската столица. Преди почивката не се случи нищо интересно и голови положения почти липсваха. Второто полувреме бе малко по-интересно, но зрителите така и не видяха попадение.

В групите ще играе и Лех (Познан). Поляците надвиха за втори път Видеотон, този път с 1:0. Гола за гостите отбеляза Томаш Кеджиора в 57-ата минута.

След като наивно изпусна победата срещу Милсами в първия мач, днес Сент Етиен отново изпита трудности срещу тима, който се превърна в кошмар за Лудогорец. Французите се наложиха с 1:0 и се класираха за груповата фаза на Лига Европа, но не убедиха с представянето си. Победния гол за "зелените" вкара Бенжамен Корне в 15-ата минута.

Тюн и Спарта (Прага) си спретнаха голово шоу и завършиха 3:3. Крайни победители от двубоя излязоха чехите, които преди седмица спечелиха у дома с 3:1.