Краснодар наниза 5 на финландци, чехите с домакински победи (видео)

Руският Краснодар на практика си осигури място в груповата фаза на Лига Европа след категорична победа у дома с 5:1 над ХИК (Хелзинки) в първа среща от плейофа. До десетата минута домакините водеха с 2:0. Автогол на Ояла в осмата и точно изпълнение от дузпа на Мамаев в 10-ата донесоха солидната преднина. В 16-ата Женели удари греда, пропускайки дузпа за гостите. Две по-късно Жалоу все пак вкара за финландците. Само в рамките на седем минути в средата на втората част резултатът набъбна на 5:1. Смолов вкара нова дузпа (57), а точни бяха още Вандерсон (62) и Газински (64).

Спарта (Прага) сътвори обрат в рамките само на две минути срещу ФК Тюн за крайното 3:1. Гостите от Швейцария вкараха чрез Сутер в петата минута. В 43-ата Коста изравни, а в 45-ата Дочкал направи 2:1 за домакините. В 94-ата Дочкал направи успеха на Спарта още по-комфортен. Другият чешки тим - Слован (Либерец), също спечели у дома - 1:0 над Хайдук (Сплит) след късен гол на Покорни (79).