Милсами измъкна равен от Сент Етиен

Отборът на Милсами, който острани Лудогорец в турнира за Шампионската лига, сега показва нелоши игри и в Лига Европа. Тази вечер молдовците се добраха до равенство 1:1 срещу Сент Етиен в първия мач помежду им от плейофа за влизане в груповата фаза на турнира.

Гостите до голяма степен сами са си виновни, че не постигнаха по-добър резултат в този мач. Те стояха по-добре през първото полувреме и в 16-ата минута си спечелиха дузпа, но Ромен Амума пропусна от бялата точка. Той все пак се реваншира в 40-ата минута, когато откри резултата за своя тим. В 54-ата обаче халфът отново развали добрите впечатления, като си изкара червен картон.

Играчите на Милсами се възползваха от численото си предимство на терена и  две минути по-късно се добраха до равенството, а автор на изравнителното попадение бе Кристиан Бъд.

Така всичко ще се реши в реванша на френска земя другата седмица. Сент Етиен обаче си остава фаворит, като има и леко предимство от гола на чужд терен.

В друг мач от турнира тима на Легия (Варшава) измъкна ценна победа с 1:0 като гост на Заря (Луганск) и направи важна крачка към класирането си в групите.

Милсами - Сент Етиен - 1:1
0:1 - Хамума (40)
1:1 - Бъд (56)

Заря (Луганск) - Легия (Варшава) - 0:1
0:1 - Кухарчук (48)