Йоканович вкара Макаби (ТА) в Шампионската лига за сметка на Базел (видео)

Макаби (Тел Авив) си отмъсти на Базел и елиминира швейцарския тим на последното стъпало преди групите на Шампионската лига. Отборът, воден от бившия наставник на Левски Славиша Йоканович, се класира за групите с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен. Днешният мач в столицата на Израел завърши 1:1, но онова 2:2, постигнато от "жълтите" в последните секунди на мача в Швейцария, се оказа безценно за тях.

Базел действаше със самочувствие в началото и поведе в 12-ата минута благодарение на Лука Дзуфи, който от фаул прати топката във вратата на Хуан Пабло. Отговорът на домакините не закъсня. В 24-ата минута капитанът Еран Захави надбяга Валтер Самуел и изравни със седмия си гол от началото на квалификационната фаза на турнира.

През второто полувреме Базел имаше инициативата и пропусна няколко добри положения за втори гол, но с малко късмет Макаби удържа равенството и след 11-годишна пауза отново ще играе в Шампионската лига.

Израелският тим взе реванш от Базел, след като през сезон 2012/2013 отпадна от швейцарците на прага на групите.

Макаби (Тел Авив) - Базел 1:1 (в първия мач 2:2)
0:1 Дзуфи (12)
1:1 Захави (24)

* Макаби се класира за групите с общ резултат 3:3