ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВ ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

"Биковете" промушиха Зенит в Санкт Петербург (видео)

За първи път от началото на сезона в руската Премиер Лига шампионът Зенит не успя да вкара гол и загуби точки. Питерци допуснаха поражение у дома с 0:2 от Краснодар в мач от 5-ия кръг на руското първенство. Головете за "биковете" отбелязаха исландският защитник Рагнар Сигурдсон (26) и колумбийското крило Рикардо Лаборде (50).

В 26-ата минута Лаборде центрира от фаул и Сигурдсон с глава изпрати топката в мрежата зад Юрий Лодигин. Пет минути след почивката Лодигин, който днес нямаше ден, отново трябваше да извади топката от мрежата си. Стражът се намеси много лошо след далечен шут по земя на Лаборде. Топката мина между краката на Лодигин и се озова във вратата на питерци - 0:2.

Зенит е втори в класирането с 12 точки, на 3 зад лидера ЦСКА (Москва), който единствен не е загубил точка от началото на шампионата. Краснодар е шести с 8 точки.