Това ли е най-ефективният футболист от началото на сезона в Русия?

Халфът на Зенит Дани е един от най-ефективните футболисти от началото на сезона в руското първенство. 32-годишният португалец е в ролята на резерва за питерци в момента, но това не му пречи да е полезен на тима, в който играе от 2008 година. Дани е влизал три пъти в игра от пейката в първите 4 мача на Зенит в Премиер Лигата този сезон и във всяка от срещите португалецът бележи по един гол.

След като пропуска победата на Зенит с 2:1 срещу Динамо (Москва) в първия кръг, във втория срещу Урал Дани влиза в игра в 88-ата минута и в 90-ата оформя крайния резултат в мача - 4:1 за гостуващия отбор от Санкт Петербург. В третия кръг ветеранът влиза в 74-ата минута и отново в 90-ата прави домакинския успех срещу Терек класически (3:0). Най-ценно обаче се оказа попадението на Дани в миналия кръг срещу Уфа. Футболистите на Андре Вилаш-Боаш бяха напът да загубят първи точки от началото на сезона. Шампионите все пак спечелиха с 1:0 с победен гол на Дани, който и в този мач се появи на терена през второто полувреме - в 70-ата минута.

Три попадени за общо 38 минути игра този сезон - впечатляващо!