Зенит остана стопроцентов след късен гол (видео)

Шампионът Зенит се поздрави с четвърта поредна победа в руското първенство. Тимът от Санкт Петербург пречупи с 1:0 като гост Уфа и продължава да е без загубена точка от началото на сезона в Премиер Лигата. Футболистите на Андре Вилаш-Боаш се изравниха на върха в класирането с ЦСКА (Москва), като двата тима са с по 12 точки. Уфа заема 13-а позиция с 2 точки и продължава да чака първата си победа този сезон.

Цели 86 минути обаче бяха нужни на питерци, за да поразят противниковата врата. Автор на единственото попадение в срещата стана включилият се от пейката 20 минути преди края Дани. Опитният португалски халф бе точен с добавка, след като преди това вратарят Давид Юрченко не успя да избие по най-добрия начин свиреп шут с левия крак от далечно разстояние на бразилската звезда на гостите Хълк.