Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Манчестър Юнайтед повали Барса в зрелище пред 70 000 (видео)

Манчестър Юнайтед победи Барселона с 3:1 в един от най-чаканите сблъсъци от предсезонния турнир International Champions Cup. Уейн Рууни в 8-ата минута след пас на Ашли Йънг и Джеси Лингард в 65-ата осигуриха добър аванс на Юнайтед. Барса върна едно попадение в 90-ата минута с красиво воле на Рафиня Алкантара, а веднага след това Аднан Янузай оформи крайния резултат. На три пъти гредите попречиха на каталунците да се разпишат, но като цяло Юнайтед беше по-добрият отбор и заслужено спечели.

Близо 70 000 зрители изпълниха трибуните на "Ливайс Стейдиъм", за да видят някои от най-големите звезди на световния футбол. Любопитен детайл около двубоя беше, че Луис ван Гаал се изправи срещу Луис Енрике, на когото беше треньор именно в Барселона.

Давид де Хеа започна на вратата на Юнайтед, а в центъра на защитата бяха Дейли Блинд и Фил Джоунс. Единствен чист нападател беше Уейн Рууни, а зад него действаше новото попълнение Мемфис Депай. Хуан Мата и Ашли Йънг бяха другите офанзивни футболисти на английския гранд. Заради контузия двубоя пропусна Бастиан Швайнщайгер.

За Барса в сърцето на отбраната си партнираха Жерард Пике и Томас Вермален, в средата на терена започнаха Серхио Бускетс, Рафиня Алкантара и Сержи Роберто, а триото в предни позиции беше съставено от Луис Суарес, Андрес Иниеста и Педро Родригес, който е трансферна цел на Юнайтед.

Луис Суарес уцели гредата от фаул в 4-ата минута, а малко по-късно Де Хеа спаси опасен изстрел на Сержи Роберто. Вместо Барса да води с 2:0 обаче, гол падна във вратата на Марк-Андре тер Стеген. Рууни се пребори с Адриано след центриране от корнер и с глава опъна мрежата.

В средата на полувремето Тер-Стеген показа добър рефлекс и спаси последователно удари на Рууни и Ашли Йънг. Барселона можеше да изравни в 43-ата минута, но гредата отново се оказа добър помощник на Де Хеа след шут на Суарес.

Уругваецът определено беше най-активен с състава на европейския клубен шампион, но нямаше късмет. В 61-ата минута той успя да прати топката във вратата, но голът му беше отменен. Малко след това Луис ван Гаал смени целия си състав и това явно обърка каталунците, защото те по много наивен начин позволиха на Тайлър Блекет да напредне в наказателното поле и да подаде на Лингард за 2:0.

Янузай пропусна ново положение пред вратата на Барса, а Гамбау не можа да намали, след като и неговият изстрел срещна гредата. В последните минути съперниците си размениха по един гол. Първо Рафа Алкантара с красив удар от въздуха простреля Андреас Линдегард, а в ответната атака Янузай остана на добра позиция и хладнокръвно отбеляза.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БАРСЕЛОНА 3:1 (1:0)