100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Драма с дузпи класира Аржентина на 1/2-финал (видео + галерия)

Драма с дузпи класира Аржентина на 1/2-финал за Копа Америка, където ще срещне победителя в двубоя между Парагвай и Бразилия. "Гаучосите" бяха далеч по-добрият отбор в 1/4-финала срещу Колумбия, но куп пропуски и отличният Оспина ги лишиха от победата в редовното време и трябваше да страдат до края. Все пак справедливостта възтържествува и при наказателните удари колумбийците направиха три пропуска, а точка на спора сложи Карлос Тевес.

Лионел Меси и компания излязоха на терена с черни ленти в знак на траур след смъртта на бащата на легендата Диего Марадона, който почина на 87-годишна възраст.
Аржентина - Колумбия
Първото полувреме се изигра изключително пред вратата на Колумбия, като с основна заслуга резултатът да се запази 0:0 беше вратарят Оспина, който на няколко пъти направи ключови спасявания.
В 10-ата минута Анхел Ди Мария напредна отляво, нахлу в наказателното поле, но не успя да намери с центриране Лионел Меси, който дебнеше пред вратата.
В 19-ата минута при разбъркване пред вратата на Колумбия едва не се стигна до откриване на резултата, но топката мина встрани. В 26-ата минута Лионел Меси с глава пропусна от близка дистанция, след като засече една отбита от стража на Колумбия топка. До края на полувремето имаше още няколко интересни ситуации пред вратата на Оспина, но до гол не се стигна.

Второто полувреме не се отличаваше много от първото, но с разликата, че нервите на терена бяха повече. В последния четвърт час в игра се появиха Карлос Тевес за Аржентина и Радамел Фалкао за Колумбия в опит да променят ситуацията на терена. Десет минути преди края късметът беше на страната на "лос кафетерос", след като удар на Николас Отаменди след изпълнение на ъглов удар удари напречната греда.
Влезлият като резерва Тевес пък създаде страхотна опасност три минути преди края. Бившият вече нападател на Ювентус проби отдясно, влезе в наказателното поле и успя да насочи топката към вратата на Оспина, но тя беше изчистена от бранител на Колумбия преди връхлитащия Есекиел Лавеци да успее да я довкара. В първата минута на добавеното време и Меси пробва мерника си, но ударът му с глава не се получи. Така редовните 90 минути завършиха без гол и се стигна до изпълнението на наказателни удари. Аржентинците бяха по-съсредоточени и спечелиха с 5:4, като победната дузпа отбеляза Карлос Тевес.

Аржентина - Колумбия 0:0 (5:4 след дузпи)