Съперникът на Лудогорец в ШЛ отстъпи на Шериф за Суперкупата на Молдова

Шериф (Молдова) спечели с 3:1 срещу Милсами (Орхей) и триумфира със Суперкупата на Молдова. Милсами (Орхей), съперник на Лудогорец във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, тотално отстъпваше през цялото време в тази среща. За победителите не игра Исмаил Иса. Шериф взе инициативата от самото начало на мача, а освен трите гола футболистите на треньора Лилиан Попеску можеха да вкарат и още.

В 4-ата минута бразилецът Жуниньо Потигуар откри резултата, а след още 5 Андрей Макрицки удвои преднината на отбора от Тираспол. Милсами се върна в мача с гол на Кристиан Буд от дузпа в 22-ата минута. В 34-ата минута бразилецът Каду оформи крайното 3:1. Скаути на Лудогорец са били на мача, пише сайтът moldfootball.com, според който Милсами не е играл на 100 процента и е скрил от българските съгледвачи козовете си.

За противника на Лудогорец притеснителна е контузията на звездата на тима Александу Суворов, който напусна преждевременно терена. Суворов в момента е най-резултатният молдовски национал, а през миналата година се върна в родината си от полското първенство.

Състав на Милсами: Андриан Негай, Юлиян Ерхан, Раку, Мандъй, Заричнюк (46- Г. Андроник), Артур Патраш, Ромео Сурду, Белак, Денис Рассулов (46- Геци), А. Кожокар (70- Александру Антонюк), Александру Суворов (19- Кристиан Буд).