За четвърти път Мъри вдигна купата в "Куинс Клъб"

Представителят на домакините Анди Мъри спечели за четвърти път титлата на турнира на трева в "Куинс Клъб" в Лондон с награден фонд 1 696 645 евро. Поставеният под номер 1 Мъри победи на финала Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:3, 6:4 за 64 минути. Така 28-годишният шотландец заслужи 34-и трофей в 50-ия си финал в състезанията на АТP.

Мъри не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача, като загуби само 10 точки при собствен сервис. Той продължи традицията да печели титлата в нечетни години след 2009, 2011 и 2013 година. Шотландецът игра два мача днес, тъй като по-рано през деня се проведе и 1/2-финалът му срещу Виктор Троицки (Сърбия).

Андерсън пласира десет аса и също сервираше стабилно, като даде само 11 точки на противника при подаването си, но допусна по един пробив в четвъртия гейм на първия сет и в петия гейм на втория, което се оказа решаващо.

Това бе пета победа за Анди Мъри от шест двубоя срещу южоафриканеца.