Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2 (предстоят дузпи)

Кевин Андерсън се класира за финала в Лондон

Южноафриканецът Кевин Андерсън победи Жил Симон (Франция) с 6:3, 6:7 /6-8/ и 6:3 и се класира за финала на турнира по тенис на трева за мъже в Лондон с награден фонд 1 696 645 евро. Кевин Андерсън, номер 17 в световната ранглиста, се класира за първи път на финал на турнир по тенис на трева, побеждавайки 13-тия в световната ранглиста Симон за 1 час и 52 минути.

Досега Андерсън и Симон са играли два мача на турнири на АТП и резултатът е 2:0 победи за южноафриканския тенисист. Кевин Андерсън ще играе утре на финала срещу победителя от втория полуфинал между Анди Мъри /Великобритания/ и Виктор Троицки /Сърбия/, който е по-късно тази вечер.

Шотландецът Анди Мъри, номер 3 в световната ранглиста, има три победи на турнира в Лондон и се стреми към четвърта победа на турнира, с което да се изравни с Джон Макенроу, Борис Бекер, Анди Родик и Лейтън Хюит.