Мъри се поизпоти срещу палача на Григор

За четвърти път в своята кариера Анди Мъри ще играе на 1/2-финал на турнира на трева в "Куинс Клъб" в Лондон. Това стана ясно, след като лидерът в схемата постигна обрат срещу Жил Мюлер (Люксембург) с 3:6, 7:6(2), 6:4 след близо 2 часа игра. Мъри ще се изправи на 1/2-финала в изданието срещу победителя от дуела между Виктор Троицки (Сърбия) и Джон Иснър (САЩ).

32-годишният Мюлер, който вчера надви първата ни ракета и миналогодишен шампион Григор Димитров, показа качества и днес. Представителят на Люксембърг реализира пробив за 3:1 в първия сет и той му бе достатъчен, за да поведе в частите. Във втория сет двамата тенисисти демонстрираха стабилност в сервис-геймовете си и до брейкпойнт така и не се стигна. В тайбрека шотландецът бе по-инициативният и агресивната игра му донесе успех със 7:2 точки. Решаващата част започна кошмарно за Мюлер и така и завърши. Той прояви миг на разколебаване и загуби подаването си за 0:1. В третия гейм 48-ият в ранглистата състезател отново имаше трудности, но отрази три точки за пробив. В деветия гейм Мюлер прояви характер и спаси мачбол, но при последвалия сервис-гейм на Мъри двубоят приключи.

Сблъсъкът бе четвърти в съперничеството между двамата тенисисти, като всички победи за момента са в актива на световния номер 3. Само още два успеха пък делят Мъри от неговия четвърти триумф на турнира Aegon Championships.