Жил Мюлер детронира Григор Димитров в Куинс (галерия+видео)

Миналогодишният шампион Григор Димитров не успя да защити титлата си от турнира на трева "Aegon Championships" в Куинс, Лондон, след като във втория кръг днес Жил Мюлер от Люксембург го елиминира с 6:4, 7:6(5) след 75 минути игра. Така най-добрият български тенисист продължи с разочароващото си представяне през сезона, а поражението от Мюлер е второто за него от началото на годината след 2:6, 6:7(8) в Ротердам.

Жил Мюлер започна мача по възможно най-убедителния начин - с гейм на нула, но Григор отговори подобаващо за 1:1. Третият гейм бе най-завързаният в тази първа част, а Григор пропиля три възможности за пробив. Той изоставаше с 15:40, но успя да изравни, а след това и да си осигури предимство.

Тежък начален удар на Мюлер обаче доведе нещата до дюс. При следващото разиграване съдията отсъди аут след удар на Димитров, но българинът поиска "Ястребово око" и се оказа, че топката е закачила с милиметър страничната линия. Така той получи нов шанс за пробив, но Мюлер в крайна сметка успя да задържи подаването си.

Последва нова размяна на геймове, а в шестия Григор не даде точка на съперника си. В 8-ия хасковлията на два пъти изоставаще в резултата, но след 30:30 той затвори гейма си с два аса. За съжаление, той се пропука при своето следващо сервиране, а представителят на Люксембург материализира първата си възможност за пробив в мача, за да спечели първия сет с 6:4.

Втората част започна по идентичен на първата начин с гейм на нула от страна на Жил Мюлер. Левичарят бе много спокоен и стабилен в тези минути и в третия гейм отново не даде точка на Григор Димитров. Поставеният под номер 6 българин започна нестабилно и с двойна грешка своето следващо сервиране, а при 30:40 тенисистът от Люксмебург получи нов шанс за пробив. Българинът обаче забоде страхотен удар от бекхенд по правата за дюс, а малко по-късно затвори гейма си с ас. В края на тази първа част двамата тенисисти си размениха по гейм на нула и така се стигна до равенство в резултата 6:6 и тайбрек.

Димитров потегли с минипробив и преднина от 3:0 точки, но също толкова бързо загуби аванса и Мюлер изравни за 3:3. Неговата успешна серия продължи и при 6:4 той стигна до два мачбола. Григор оцеля при първия, но нов форхенд уинър от страна на Жил сложи край на надеждите му.

Левичарят от Люксембург завърши с 19 аса и общо 34 печеливши удара срещу само 13 непредизвикани грешки. Показателите на Димитров бяха сходни. Той пласира 15 аса и 30 печеливши удара срещу 14 непредизвикани грешки, но се пропука в решителните разигравания в края на двата сета.

Хасковлията заработи 45 точки за световната ранглиста и 20 060 евро, но ще намали актива си в класацията на АТР, тъй като не успя да защити спечелените през миналия сезон 250 точки за титлата.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ В ГАЛЕРИЯТА ТУК!