Арис и Везенков загубиха битката за бронза в Гърция

Отборът на Александър Везенков – Арис (Солун) завърши на четвърто място в гръцкото първенство през сезон 2014/15, след като снощи допусна драматична загуба със 76:77 от ПАОК и по този начин отстъпи в серията за бронзовите медали с общ резултат 1:3 победи.

Везенков отново бе над всички, независимо от травмата в рамото, и за 31 минути на терена се отличи с 15 точки, 5 борби и 1 открадната топка, като при стрелбата бе 5/8 от близко и средно разстояние, 14 от тройката и 2/2 от фала.

Тори Томас също бе на ниво за Арис и приключи с 14 точки, а най-резултатни за успеха на ПАОК бяха Кевин Лангфорд и Джейк Одъм, които реализираха съответно по 22 и 15 точки.

Мачът, който се игра пред празни трибуни заради наказанието на Арис, премина изключително равностойно и крайният побдител се реши буквално в заключителните минути. След първите две части ПАОК имаше минимална преднина от 45:44, като гостите запазиха крехката си преднина и след 30 минути игра – 62:61, но в заключителната четвърт Везенков изведе Арис до пълен обрат след два наказателни удара – 71:70 при четири минути до сирената.

Оттук до последния съдийски сигнал баскеболистите на гаостите използваха по-добре шансовете си, а в самия край Одъм реализира хубав пробив към коша на съперника, с който подсигури успеха и бронзовите медали на ПАОК – 77:76.