Везенков блести пред НБА съгледвач, Арис изравни серията за бронза

Арис надигра ПАОК в солунското дерби на баскетболна Гърция, което е и битка за бронзовите медали в местното първенство. "Жълто-черните" триумфираха с 92:88 и изравниха серията до 1-1 победи, а с огромен принос за успеха бе българското крило Александър Везенков. 19-годишният талант изигра отличен мач пред очите на вицепрезидента по баскетболните операции на Мемфис Гризлис Джон Холинджър, който долетя от САЩ специално за да гледа Везенков на живо.

Младата надежда на родния баскетбол игра 32 минути, за които съумя да реализира 23 точки, превръщайки се в най-резултатния играч в мача. Към доброто си представяне той добави и 9 отскочили топки, а освен това играчите на ПАОК го фаулираха общо 6 пъти. Националът приключи с коефициент на полезно действие 27 - втори най-висок в двубоя.

Домакините извоюваха победата през втората половина на двубоя. На полувремето те губеха с две точки, но силна трета четвърт (23:13) им осигури аванс от 60:54 след 30 изиграни минути. В един момент от заключителната част разликата в полза на Арис достигна 14 точки (80:66), преди ПАОК да се хвърли на финален щурм, но без да успее да направи нещо повече и така победата бе за домакините - 92:88.

За символичните гости най-резултатен бе Кийт Лангфърд с 20 точки. Бившият играч на Лукойл Академик Димитрис Харитопулос се отчете с 15.