Мракът спря шампиона Григор срещу Куери (видео + галерия)

Първата ни ракета Григор Димитров и американецът Сам Куери ще доиграят утре, 16 юни, двубоя си от първи кръг на турнира "Куинс Клъб" в Лондон. Двамата тенисисти си размениха по един сет - 4:6, 6:3, преди мачът да бъде прекратен поради падналия мрак над корта.

Българинът, който е шампион от миналата година, и американецът са играли само веднъж помежду си досега това се случва на турнира във Вашингтон през 2013 година (на твърда настилка). Григор печели с 6:3, 6:2.
Григор Димитров срещу Сам Куери, ден първи
В първия сет двамата тенисисти печелеха подаванията си до 4:4 гейма, когато Куери първи стигна до пробив. Григор поведе в решителния гейм с 30:15, но американецът с два поредни аса и още един добър сервис затвърди пробива си и поведе с 1-0 сета.

Решителният втори сет започна с маратонски гейм, в който Григор сервираше и беше на път да позволи на Куери да стигне до ранен пробив. Българинът обаче успя да се измъкне от деликатната ситуация и поведе с 1:0.

Димитров тръгна добре във втория гейм, но Куери не допусна да му бъде взето подаването. В същото време Григор срещна трудности при своя сервис, придвижването на корта също му създаваше затруднения и в крайна сметка Куери отново стигна до пробив, който след това затвърди. Григор Димитров също не сбърка, а в паузата между геймовете поиска от съдията двубоят да бъде прекратен поради настъпващата тъмнина, но това му беше отказано.

Шестият гейм започна отлично за българина, който поведе с 40:15 и стигна до пробив още при първата си възможност - 3:3. Във важния от психологическа гледна точка седми гейм Димитров взе подаването си на 30 и поведе в резултата. Обратът се отрази негативно на Куери, който стартира с две грешки подаването си и позволи на Григор да поведе с 40:15 и българинът стигна до две възможности за пробив.

Американецът успя да се спаси и стигна до равенство, след което последва грешка на Григор, но той отново възстанови статуквото със страхотен форхенд. Последва двойна грешка на Куери и нов шанс за пробив, който този път шампионът от 2014 г. не пропиля и поведе с 5:3. В решителния девети гейм Григор не показа колебания и резултатът  в сетовете беше изравнен, след което съдиите взеха решение двубоят да се доиграе утре.