Григор и Куери доиграват битката днес около 16 ч.

Григор Димитров и американецът Сам Куери ще доиграят по-късно днес мача си от първия кръг на турнира "Aegon Championships" в Куинс с награден фонд 1,7 млн. долара. Снощи двамата си размениха по един сет преди съдията на стола да вземе решение за спирането на двубоя заради падналия мрак в Лондон.

Така след 16,00 часа битката между Григор и Сам Куери ще бъде подновена. Двамата ще излязат на централния корт след края на срещата между Стан Вавринка и Ник Кирьос,  която започва в 14,30 часа българско време.

Вчера Куери игра много силно в първия сет на собствен сервис, докато Димитров не съумя да удържи подаването си в деветия гейм и така загуби тази част с 4:6. Куери стигна до пробив и в третия гейм на втория сет, но това не притесни българина и той изравни за 3:3.  Димитров стигна до втория си пробив в мача в осмия гейм на сета, след което го затвори на собствен сервис.

Ако миналогодишният шампион Григор Димитров успее да реализира пълен обрат, той ще си осигури 20 000 долара от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста, а в спор за място на четвъртфиналите ще срещне Михаил Южни или Жил Мюлер, които също играят днес.