Димитров се справи с теста "Куери" и продължава защитата на титлата (видео + галерия)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров бе по-добър от американеца Сам Куери в доиграването на мача помежду им от първия кръг на турнира в "Куинс Клъб" в Лондон. Двубоят започна вчера вечерта, но бе прекъснат при 1:1 сета заради настъпилия мрак. Днес Григор реализира един пробив и сломи съперника си с 4:6, 6:3, 6:4. Вчера поставеният под №6 в схемата хасковлия губеше с 1:3 в резултата във втората част, но в крайна сметка си осигури място във втория кръг, където ще се изправи срещу левичаря от Люксембург Жил Мюлер или руския ветеран Михаил Южни.

Григор Димитров се справи с Куери и се класира за втория кръг в "Куинс Клъб"

Вчера Димитров допусна пробив при 4:4 в първия сет и шампионът от 2010 година Куери не пропусна да вземе частта с помощта на своя сервис. Нещата изглеждаха още по-неприятни за Димитров в началото на втората част, когато той изоставаше с 1:3 и с мъка се пребори за подаването си в петия гейм. След това обаче Димитров реализира още два пробива в понеделник вечерта и изравни резултата в сетовете, а днес сервираше добре и на 2-3 пъти притисна съперника си на ретур. Пробив в деветия гейм позволи на Григор да сервира за мача и 24-годишният хасковлия убедително се справи със задачата.

Доиграването започна с бързо спечелени сервис-геймове от страна на двамата тенисисти, а при 2:2 Димитров достигна до две поредни точки за пробив при 15:40. Заемащият 39-о място в ранглистата Куери обаче направи резултата 30:40 с рискован, но много добър втори сервис, а в следващото разиграване с бекхенд по правата изненада Григор за 40:40. Американецът спечели и следващите две точки и удържа подаването си за 3:2. В осмия гейм българинът показа леки колебания на свой сервис, но не даде брейкпойнт на съперника и изравни за 4:4. В деветия гейм Куери допусна някои грешки, от които Димитров се възползва. При 15:40 Григор изкача търпеливо точния момент и с великолепен форхенд по диагонала на линията реализира пробив. Веднага след това 11-ият в ранглистата на ATP българин сложи точка на спора с гейм на нула и се класира за втория кръг.

Димитров направи общо 13 аса в мача срещу 9 за Куери. Григор направи и само една двойна грешка, а американецът допусна 2. В крайна сметка, след общо 1 час и 40 минути игра вчера и днес българинът записа втора победа от два мача срещу 198-сантиметровия американец.

ЗА РАЗВИТИЕТО НА МАЧА ВЧЕРА МОЖЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ ТУК!