Парагвай стигна до 2:2 срещу Аржентина

Един от големите фаворити на Копа Америка - Аржентина, започна с грешна стъпка участието си в надпреварата в Чили. "Гаучосите" не успяха да победят Парагвай в срещата си от група "В" и въпреки че имаха аванс от два чисти гола стигнаха едва до 2:2. Серхио Агуеро откри за Аржентина в 29-ата минута след чудовищна грешка на отбраната на Парагвай, а мегазвездата Лионел Меси удвои от дузпа седем минути по-късно.

През втората част ролите се размениха и преобразеният отбор на Парагвай отбеляза два гола, с които стигна до точката. Автори на попаденията станаха Нелсон Валдес (60) и Лукас Бариос (90). В третата минута на добавеното време Карлос Тевес имаше възможност да донесе победата за световните вицешампиони, но ударът му с глава мина встрани от гредата.

Така двата тима делят 2-3-о място във временното класиране в групата, а лидер е Уругвай, който по-рано през деня спечели с 1:0 срещу аутсайдера Ямайка. В следващия кръг Уругвай и Аржентина ще се изправят един срещу друг, а Парагвай и Ямайка ще определят до голяма степен кой ще завърши на третото място в групата.