Изненадите на Копа Америка продължават - Венецуела зашлеви звездите на Колумбия (видео)

След като снощи Аржентина изпусна аванс от два гола срещу Парагвай, днешният ден на Копа Америка започна с нов изненадващ резултат - победа на Венецуела срещу един от фаворитите в турнира Колумбия. Венецуелците се наложиха с 1:0, а попадението вкара Хосе Саломон Рондон в 60-ата минута. Нападателят на Зенит насочи с глава подаване на Хуан Аранго и направи безпомощен стража на Колумбия Давид Оспина.

Колумбийците излязоха с двама чисти нападатели в лицето на Радамел Фалкао и Карлос Бака, а по крилата атакуваха Хуан Куадрадо и Хамес Родригес. Звездният състав на Хосе Пекерман с нищо не превъзхождаше съперника си и заслужено беше наказан. Още в началото Рондон можеше да открие резултата, но в последния момент Кристиан Сапата изчисти в корнер. Минути по-късно Оспина спаси удар на Алехандро Гера, а след това се намеси и след шут на Роналд Варгас.

Колумбийците се разиграха веднага след почивката и направиха няколко добри атаки, но в 60-ата минута бърза контра на Венецуела завърши с гола на Рондон, оказал се и победен. Най-сериозният пропуск до края на мача сътвори Теофило Гутиерес, който се засуети в наказателното поле и не можа да изравни. Резервата Джаксън Мартинес създаде доста проблеми на защитата на Венецуела в последните минути, но резултатът се запази непроменен и Колумбия сатртира със загуба.

КОЛУМБИЯ - ВЕНЕЦУЕЛА 0:1 (0:0)
0:1 Рондон (60)