Норвежците си вярват: Нещата са ясни, отиваме да бием България

16-годишният футболен вундеркинд Мартин Йодегар и нападателят Пал-Андре Хеланд се обединиха около мнението, че пропуснатата победа снощи срещу Азербайджан трябва да бъде компенсирана с успех в София на 3-и септември. Норвегия има 10 точки след 0:0 срещу Азербайджан, а България вече е с 8 след успеха с 1:0 над Малта. Двата отбора спорят за 3-ото място в група Н, което дава право на бараж за участие на Евро 2016.

"Първото полувреме беше много слабо. През второто малко по-добре играхме, но пък не предложихме битка, коментира 16-годишният талант пред вестник Дагбладет. Изданието коментира: В края на миналата година Норвегия си отвори широко вратата пред България с победа в директния мач, но сега дистанцията е скъсена до 2 точки и отново директен мач ще даде отговор на много въпроси.

"Да, равенство в София ще ни даде аванс. Не мисля, че играем лошо в последните четири мача. Просто трябва да почнем да пресираме както го направихме в последните 30-35 минути. Нормално е хората да са разочаровани. Аз също мислех, че ще победим Азербайджан.

Сега трябва да вземем точки в България и това не е невъзможно. Снажният централен нападател на Розенборг Пал-Андре Хеланд е далече по-уверен в това си мнение. Цитиран от вестник Верденс Ганг, той казва: "Отиваме в България и си взимаме трите точки. И отново ще бъдем ние на пистата за класиране.