Двама от нападателите с голове само срещу Малта

Двама от нападателите в разширения състав на България за гостуването на Малта в тазвечершната европейска квалификация имат попадения за националния тим само срещу островитяните. Александър Тонев е с три попадения за "лъвовете" от 17 мача, като и трите ги вкара във вратата на Малта при разгрома с 6:0 на 22 март 2013 година на "Васил Левски". Това бе двубой от световните квалификации, а освен него от сегашните играчи и Ивелин Попов се разписа за най-голямата победа под ръководството на Любослав Пенев.

България полетя с 6:0, Сашо Тонев изригна с хеттрик Другият нападател, който има гол само срещу "рицарите" в официален мач с екипа на "трикольорите", е Андрей Гълъбинов, който бе точен в първата среща от настоящия цикъл - 1:1 в София, която пък бе последна за Ел Голеадор начело на тима. Интересното е, че тя бе последна до този моменти и за тарана, който играе в Италия, тъй като той не бе част от мачовете с Румъния и Италия, а срещу Турция остана на пейката през всичките 90 минути. Нападателят на Ливорно от скоро е част от първия състав на България, като има и попадение срещу Канада, но то бе в приятелска среща.

Очаква се Тонев и Гълъбинов да бъдат на пейката тази вечер на стадион "Та Кали".