Каратанчева започна сезона на трева със загуба

Втората ни ракета при дамите Сесил Каратанчева започна със загуба сезона на трева. Заемащата 95-о място в ранглистата на WTA българка отпадна в първия кръг на турнира в Нотингам с награден фонд 226 750 долара след поражение с 5:7, 3:6 от поставената под номер 6 в схемата и 50-а в ранглистата Кейси Делакуа. До момента 25-годишната софиянка имаше 2 победи срещу австралийката, но днес, в третия двубой помежду им, претърпя първо поражение от нея.

Българката направи цели 9 двойни грешки в продължилата 1 час и 17 минути среща. Каратанчева даде цели 14 възможности за пробив на австралийката и 30-годишната Делакуа реализира 3 от тях. Сесил пък направи само един пробив от 3 възможности.

Каратанчева имаше брейкпойнт още в първото подаване на съперничката си в мача, но не успя да направи пробив. Българката взе лесно първия си сервис-гейм, а веднага след това отново имаше брейкпойнт при 30:40. Този път пробивът бе факт, след като Каратанчева затрудни австралийката с дълбок удар и Делакуа изпрати топката в мрежата. Сесил обаче не можа да затвърди пробива. Тя изигра слаб сервис-гейм, направи двойна грешка при 15:40 и резултатът бе изравнен - 2:2. В седмия гейм Сесил пак имаше брейкпойнт при 30:40, но с добре проведена атака Делакуа го отрази, след което взе подаването си за 4:3. Осмият гейм се оказа маратонски и в него Каратанчева отрази 4 брейкпойнта преди да се пребори за подаването си. Сетът приключи в 12-ия гейм, в който при 30:30 Каратанчева направи две поредни двойни грешки и на практика подари частта на австралийката.

В четвъртия гейм на втория сет Каратанчева се измъкна от доста сложна ситуация. Тя отрази цели 6 точки за пробив, като при четвъртата имаше голям късмет, тъй като след неин удар топката се удари в мрежата, но тупна в полето на противничката й. И в шестия гейм Каратанчева трябваше да спасява точка за пробив, но българката съумя да удържи и това свое подаване, изравнявайки за 3:3. В осмия гейм обаче софиянката се пропука при поредния брейкпойнт за Делакуа и при 5:3 австралийката получи шанс да сервира за победата. Делакуа изпълни задачата с гейм на нула и си осигури място във втория кръг. Каратанчева, от своя страна, след доброто си представяне на клея на "Ролан Гарос", където преодоля квалификациите и в първия кръг елиминира бившата №1 в света Йелена Янкович (Сърбия), не започва по желания начин в сезона на трева.