Меси се контузи при победа на Аржентина срещу Хондурас (видео + снимки)

Лионел Меси получи контузия в гърба и беше сменен, а националният тим на Аржентина победи с 1:0 Хондурас в контролна среща преди началото на юбилейния турнир Копа Америка. Нападателят на Барселона напусна терена в 64-та минута, след като получи удар от резервата на съперниците Оливие Морасан.

Гонсало Игуаин вкара единствения гол за аржентинците в 31-та минута на срещата, когато след подаване на Маркос Рохо, технично преодоля двама защитници, а след това майсторски прехвърли стража на гостите.

Феновете на отбора бяха допълнително успокоени след мача, когато стана ясно, че Меси не страда от сериозна контузия.

Тази новина зарадва аржентинците, които играят след десет дни срещу Чили в мач от група "D" на турнира.

"Меси има само натъртване в долната част на гърба и ребрата", съобщиха от националния отбор в туитър.

Случилото се притесни всички в Аржентина, като днес се очакват повече информации след направените прегледи, за да се разбере дали Меси ще може да играе на старта на Копа Америка срещу Чили.