Летящ старт за Аржентина, "гаучосите" надвиха шампиона Чили (видео)

Аржентина показа класа в първия си мач на Копа Америка и победи с 2:1 актуалния шампион Чили. Срещата от група "D" се игра в Санта Клара и предложи доста емоции на публиката. Първото полувреме беше равностойно, но след почивката с попадения на Анхел Ди Мария и Евер Банега в разстояние на 8 минути "гаучосите" изковаха успеха си. Почетния гол за чилийците вкара Хосе Педро Фуенсалида в добавеното време. По този начин съставът на Тата Мартино си отмъсти за загубата с дузпи на финала миналата година и оглави класирането в групата, в която са още Панама и Боливия.

Както се очакваше, Лионел Меси остана на пейката. Звездата на Барселона все още не е напълно възстановен след удара, който получи в контролата срещу Хондурас, и не се появи в игра. На върха на атаката за "албиселесте" започна Гонсало Игуаин, а по двата фланга нападаха Ди Мария и новото попълнение на Атлетико Мадрид Николас Гайтан.
Чилийците, водени от Хуан Антонио Пици, разчитаха в предни позиции на Алексис Санчес, Едуардо Варгас и Жан Босежур.

Още в 3-ата минута Гайтан можеше да открие резултата след перфектно центриране на Маркос Рохо, но ударът му с глава премина над вратата. "Гаучосите" продължиха да търсят гола, но им беше трудно срещу агресивните чилийски бранители. В 21-ата минута Ди Мария поиска дузпа след единоборство с Маурисио Исла, но съдията подмина ситуацията. Секунди по-късно Гари Медел със сетни сили блокира опасен изстрел на Игуаин.

Чили създаде първата си добра атака чак в 29-ата минута, когато Алексис Санчес затрудни Серхио Ромеро, но той успя да избие в корнер. В края на полувремето Босежур центрира остри към Варгас и само навременната намеса на Рамиро Фунес Мори спаси вратата на Ромеро.
Аржентина поведе в 51-ата минута след сериозна грешка на Чарлес Арангис. Халфът на Байер (Леверкузен) загуби топката в средата на терена, Банега напредна и в точния момент подаде на Ди Мария, който с малко късмет успя да преодолее Клаудио Браво. Само 8 минути по-късно Ди Мария и Банега си размениха ролите. Този път звездата на Пари Сен Жермен подаде на своя съотборник и той прати топката в близкия ъгъл на вратата за 2:0.

При този резултат Аржентина заигра по-предпазливо, а чилийците не вярваха, че могат да променят нещо в положителна посока. Все пак, в последната минута от допълнителното време неразчетено излизане на Ромеро позволи на Фуенсалида пръв да стигне до топката и да я прати в мрежата. Веднага след изпълнението на центъра, реферът Даниел Федорчук сложи край на мача.

АРЖЕНТИНА - ЧИЛИ 2:1 (0:0)
1:0 Ди Мария (51)
2:0 Банега (59)
2:1 Фуенсалида (90)