Берое удари нов шамар на "канарчетата" (видео)

Отборът на Берое надви с 1:0 Ботев (Пловдив) на "Коматево" в Битката за Тракия. Заралии победиха "канарчетата" за втори път през този сезон като гост, след като през есента спечелиха с 3:1. Резервата Атанас Зехиров бе точен в 83-ата минута и прекъсна серията от три мача без победа за играчите на Пламен Липински.

Тимът на Николай Костов пък продължава да разочарова тази пролет, като вече седем поредни мача няма победа. Освен това "жълто-черните" имат едва две точки в последните седем кръга, като и двете са в "Коматево" срещу борещите се за оставане в елита Пирин (2:2) и Монтана (2:2).

Веселин Пенев удари гредата от воле в 25-ата минута, след като засече центриране от фаул на Спас Делев. В 27-ата минута домакините имаха претенции за дузпа срещу Божидар Васев, който падна след единоборство с Игор Джоман. В 31-ата минута Благой Макенджиев спаси вратата си след удар на Лазар Марин от няколко метра. Последният бе намерен чудесно от Васев, но се забави и Макенджиев спаси.

В 35-ата минута Радослав Терзиев изби в корнер от голлинията удар на Джоман. В 38-ата минута Марин с глава бе близо до попадение, но Макенджиев отново изби.

Победата бе 12-а за Берое, който с актив от 47 точки остава на трето място и е по-близо до целта си - взимане на квота за евротурнирите. Заралии изостават на шест точки от Левски, а предимството пред Славия и Локомотив (Пловдив) е съответно четири и седем точки.

Ботев (Пловдив) остана на седмо място с 30 точки след своята шеста загуба тази пролет и общо 14-а през кампанията на "А" група.

Грегъри Нелсън и Рахави Кифуети отново бяха оставени извън състава на Ботев. Даниел Златков бе наказан, а Милен Гамаков бе на пейката. Наставникът Николай Костов заложи на Божидар Васев, Тодор Неделев и Наско Милев в атака, които през първото полувреме създадоха доста проблеми на гостите.

Временният треньор на Берое Пламен Липенски не можеше да разчита на наказания Том и контузения Владимир Зафиров.

Първото чисто положение бе за тима от Стара Загора. Левият защитник Веселин Пенев удари гредата от воле в 25-ата минута, след като засече центриране от фаул на Спас Делев. В 27-ата минута домакините имаха претенции за дузпа срещу Божидар Васев, който падна след единоборство с Игор Джоман. Четири по-късно Благой Макенджиев спаси вратата си след удар на Лазар Марин от няколко метра. Последният бе намерен чудесно от Васев, но се забави и Макенджиев спаси.

В 35-ата минута Радослав Терзиев изби в корнер от голлинията удар на Джоман, който срещу празната врата стреля в бранителя. Лазар Марин в 38-ата минута с глава бе близо до попадение, но Макенджиев отново изби.

Втората част започна с положение за домакините. Джоман се намеси добре и изби, а в 50-ата минута изстрел на Иво Иванов мина покрай гредата на Голас. Липенски заложи на Атанас Зехиров и Станислав Костов, които смениха Ахмед и Исмаил Иса. Именно това негово решение се оказа решаващо за победата. Костов бе изведен зад защитата в 83-ата минута, като центрира към Зехиров. Топката рикошира в Терзиев, който затрудни Виктор Голас. Вратарят не успя да хване топката, а само я отклони в краката на Зехиров, който отблизо вкара своя четвърти гол за този сезон. Интересното е, че той вкара в същата минута и през есента за победата с 3:1 на "Коматево", но тогава се разписа за моментното 3:0.

Навършилият преди няколко дни вековен юбилей клуб на Берое почива следващата седмица и завършва сезона с мачове срещу тимовете пред тях в класирането - Лудогорец и Левски.

Днес в Ботев обявиха новите собственици и най-вероятно всички в клуба нямат търпение този кошмарен сезон да приключи по-скоро и да започне едно ново бъдеще.

БОТЕВ - БЕРОЕ 0:1

0:1 Зехиров (83)

БОТЕВ ПД (4-2-3-1): Виктор Голас, Йордан Христов, Радослав Терзиев, Филип Филипов, Игор Ощипко, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Лазар Марин, Божидар Васев, Тодор Неделев, Наско Милев

Старши треньор: Н. Костов