Последният мач на Валенсия - провал като целия сезон (видео)

Валенсия приключи сезона по възможно най-разочароващия начин. "Прилепите" допуснаха гол в 95-ата минута срещу Реал Сосиедад и загубиха с 0:1 на "Местайя" под освиркванията на феновете си. Единственото попадение в двубоя реализира Микел Оярсабал след продължително разбъркване в наказателното поле. Благодарение на тази победа баските се изкачиха на 8-ото място в класирането, а Валенсия остана на 11-а позиция, но почти сигурно тимът на Пако Айестаран ще бъде изместен от нея след изиграването на всички мачове от последния кръг в Примера дивисион.

Домакините бяха по-активни в началото, но неточни удари към вратата на Херонимо Руи отправиха Санти Мина и Пако Алкасер. В края на полувремето контузия получи Пабло Пиати и на неговото място се появи дебютантът Сити Паскуал.
След почивката "прилепите" привидно владееха инициативата, но атаките им не носеха никаква опасност за защитата на Реал Сосиедад. Гостите знаеха, че рано или късно техният шанс ще дойде и така и стана. Дълбоко в добавеното време удар на Брума беше избит от голлинията, но при добавката Оярсабал простреля Хауме Доменек и донесе победата на отбора от Сан Себастиан.