Реал Сосиедад притисна Райо до стената

Реал Сосиедад победи с 2:1 Райо Валекано в мач от 37-ия кръг на Ла Лига и по този начин влоши ситуацията на съперника си в битката за оцеляване в елита. Микел Оярсабал откри резултата още в 12-ата минута за баските, а в 50-ата Йон Баутиста удвои. В 69-ата Хави Гера върна надеждите на мадридчани, но в крайна сметка те не успяха да стигнат до скъпоценна точка. В 76-ата минута домакините останаха с човек по-малко, тъй като Естебан Гранеро получи червен картон, но и това не помогна на гостите.

По този начин Райо остава с 35 точки и ще трябва да търси задължителна победа срещу Леванте в последния си мач, а в същото време да се надява на грешни стъпки на Хетафе при визитата на Бетис и на Спортинг Хихон при домакинството на Виляреал. Ако един от двата тима спечели, Райо изпада в Сегунда, тъй като в момента те са с точка над отбора от Вайекас. Има и вариант Райо да се спаси и при равенство с Леванте, ако другите два отбора загубят срещите си, тъй като директните показатели на отбора са по-добри.

Сосиедад от своя страна демонстрира честна игра и не подцени днешния двубой, въпреки че не се бори за нищо до края на шампионата. Реал е на девета позиция с актив от 45 точки.