Стоев бесен на доста от чужденците

Наставникът на Левски Стойчо Стоев е бесен след поражението с 2:3 от Локомотив (Пловдив) на "Георги Аспарухов", след като "сините" имаха предимство от 2:0 на почивката. Поражението не от голямо значение за столичани, които са втори в класирането с предимство от девет точки пред Берое, три кръга преди края на първенството. Въпреки това още след мача Стоев изрази недоволство от влезлите като смени играчи срещу "смърфовете". Той пусна Джереми де Ноойер, Джъстин Менголо и Бабатунде Адениджи, които с нищо не помогнаха на тима. Старши-треньорът на 26-кратните шампиони е недоволен от представянето на целия тим след почивката. Но е бесен на чужденците най-вече в лицето на Мехди Бурабия и Франсис Нар от титулярите, както и на Де Ноойер и Менголо от резервите.

Причината е, че взимат сериозни заплати за тазгодишния бюджет, но с нищо не показват в тренировките и мачовете, че заслужават възнагражденията си със своите действията на терена. Все пак чужденците са привлечени на "Герена" с идеята да правят разликата и да вдигат нивото на отбора, а това не се случва тази пролет.

Бурабия има седем мача, но срещу Берое, след глупава постъпка, остави тима с 10 човека в ключов момент, а после бе наказан за три мача. Срещу Локо (Пд) се завърна от първата минута, но бе и първият заменен футболист. Нападателят Нар е твърд титуляр тази пролет, но от 12 мача има едва един гол - срещу Пирин на "Герена" за крайното 3:1. Той се старае най-много от изброените, но без да има ефективност.

Менголо трябваше да е звездата в селекцията, а има едва пет мача за "сините", като все още няма гол. Освен това е вечно контузен, а има претенции да бъде титуляр. Де Ноойер е бледа сянка на халфа от есента, когато с Георги Костадинов в първите два-три месеца бяха основни фигури, докато Левски търсеше себе си. Холандецът загуби титулярното си място, а с играта си вчера вбеси треньор, съотборници, шефове и най-вече феновете на клуба. Адениджи дойде последния момент, като инвестиция за бъдещето, но в първите си девет мача, като център нападател няма гол в Левски.