Ростов е новият лидер в Русия (видео)

Ростов победи с 2:1 у дома Локомотив (Москва) в 27-ия кръг на руската Премиер лига и излезе начело във временното класиране. С този успех Ростов събра 54 точки и има една повече от ЦСКА (Москва), но столичните армейци могат да си върнат върха още в събота, 7 май, когато приемат Терек (Грозни). За Локо това беше втора поредна загуба, която остави отбора на пето място в класирането с 46 точки.

Иначе домакините започнаха отлично и още в 8-ата минута водеха с гол на Сердар Азмун. В добавеното време на първата част Кристиан Нобоа заби втори гол. Гостите успяха да върнат едно попадение в 52-ата минута чрез Петър Шкулетич, но за повече нямаха сили.