Ювентус държи Скудетото с две ръце след бой над Чочев

Италианският шампион Ювентус разби с 4:0 Палермо с Ивайло Чочев в състава на "Ювентус Стейдиъм" в мач от 33-ия кръг на Серия "А" и вече води с девет точки пред Наполи. "Бианконерите" държат Скудетото буквално с две ръце, тъй като в оставащите 15 възможни точки, трябва да загубят 10, а Гонсало Игуаин и компания да спечелят всичките 15. Нещо, което изглежда напълно невъзможно предвид факта, че в последните си 23 мача от калчото Юве има 22 победи и едва едно равенство. Историческата серия почти сигурно гарантира на Масимилиано Алегри и момчетата му пета поредна титла.

Сами Кедира (10), Пол Погба (71), Хуан Куадрадо (71) и Симоне Падоин (89) вкараха головете за шампионите.

Българският национал Чочев игра през всичките 90 минути, като в 44-ата минута милиметри го разделиха от изравнително попадение, което ще ше да му е първо за този сезон.

Старата госпожа има актив от 79 точки, докато Палермо, който бе воден отново от завърналият се през седмицата Давиде Балардини, е на 19-то място с 28 точки и все повече рискува да изпадне в Серия "Б".

Двамата треньори заложиха на 3-5-2, като Чочев бе титуляр за гостите. В 10-ата минута обаче Кедира, който няма загуба с екипа на Ювентус, даде аванс на домакините с красиво изпълнение. Той получи асистенция от Погба, след което спря топката на гърдите и с удар от въздуха вкара своя пети гол. Неприятната новина за шампионите бе в 15-ата минута, когато Клаудио Маркизио трябваше да напусне на носилка и на негово място влезе Марио Лемина. Останаха съмнения за тежка травма.

В 27-ата минута Погба стреля, Стефано Сорентино изби със сетни усилия и топката се отби в горната греда и излезе в корнер. Няколко минути по-късно Александър Трайковски опита удар, но Андреа Бардзали изби пред голлинията.

Най-добрата възможност до края на мача за "розовите" попадна в краката на Ивайло Чочев. Родният халф се възползва от грешка на Кедира в наказателното поле и стреля, германецът обаче подложи крак и топката излезе буквално на милиметри от дясната греда на Джанлуиджи Буфон. Евентуалното попадение би било първо за него през този сезон.

Второто полувреме Юве държеше инициативата, но без да създава множество положение. Пауло Дибала пропусна в 65-ата минута, а след това бе заменен от Алваро Мората. В 71-ата минута Погба реши всичко с втори гол. Той изпревари Ашраф Лазаар и вкараха своя осми гол в шампионата, като изравни своя личев рекорд от миналата година.

Колумбийското крило Куадрадо с отлично изпълнение след страхотен финт вкара за 3:0 в 74-ата минута, а секунди преди края резервата Падоуни след асистенция на Мората оформи крайното 4:0. Голът бе негов първи в калчото с екипа на "бианконерите" в тази кампания.

Другата седмица Юве приема Лацио и при победа, и загуба на Наполи ще стане шампион.