Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Неостаряващият Клозе връчи на Палермо билета за Серия "Б" (видео)

Новият наставник на Лацио Симоне Индзаги дебютира с победа. В първия мач на младия специалист, който замени на поста уволнения след загубата от Рома с 1:4 Стефано Пиоли, "орлите" разгромиха с 3:0 като гост Палермо. Над всички беше ветеранът Мирослав Клозе, който отбеляза първите два гола и подаде за третия. С успеха Лацио измести Киево от 9-ата позиция в Серия "А".

За Палермо днешното поражение продължи поредицата от лоши резултати, изпратила тима в зоната на изпадащите. Сицилианци са под чертата с 28 точки, колкото има и Карпи. Ивайло Чочев остана на резервната скамейка за домакините и не се появи в игра.
Въпреки отсъствието на половин дузина титуляри, които са контузени, Лацио с лекота се наложи над разколебаните домакини. Палермо нямаше победа над този съперник от 2012 година, но през есента стигна до 1:1 в Рим. Днес обаче те стартираха много плахо и след четвърт час вече губеха с 0:2. Първо Клозе се оказа на точното място в наказателното поле след центриране на Лукас Билия от корнер и разстреля Стефано Сорентино. Само 5 минути по-късно германецът се разписа отново. Този път Сорентино изби удар на Балде Кейта, но при добавката Клозе беше безпощаден.

Феновете на Палермо се разгневиха от случващото се и започнаха да освиркват своите, като в същото време хвърляха бомбички по терена и прекъснаха мача за няколко минути. Антонио Кандрева пропусна да вкара трети гол за Лацио, а гол на Алберто Джилардино за домакините беше отменен заради засада.
След почивката Палермо заигра освободено и създаде няколко нелоши голови възможности, но младият Антонио Ла Гумина не успя да върне интригата. В 59-ата минута привържениците на "розовите" отново прекъснаха мача, като освен бомбички, този път хвърляха и седалки. Точка на спора постави резервата Фелипе Андерсон след асистенция на Клозе, който му свали топката с глава, а за бразилеца не бе проблем да намери мрежата.