Билбао надигна глава след тежкия четвъртък (видео)

Атлетик Билбао уби мечтите на Малага за участие в европейските клубни турнири след победа с 1:0 на "Ла Росаледа" в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Раул Гарсия беше точен с глава в 53-ата минута след центриране на Андер Итураспе от корнер. Загубата остави домакините на 12 точки от заветното шесто място, а до края има само пет кръга. Баските пък се изкачиха до пета позиция и са на 6 пункта от Шампионската лига.

Двубоят за Атлетик дойде по-малко от 72 часа след епичната битка със Севиля в Лига Европа, която отборът загуби след дузпи. Липсата на късмет от четвъртък беше компенсирана днес, тъй като Малага беше далеч по-опасният отбор и трябваше да спечели с разлика. В същото време гостите имаха не повече от 2-3 чисти положения, но успяха да реализират едното от тях.

Наставникът Ернесто Валверде направи шест промени в стартовия си състав, но като цяло липсата на настроение в тима му си личеше. Само за първия половин час домакините пропуснаха три гола, като големите грешници бяха Хуанпи и Гонсало Кастро. В 25-ата минута Ресио излезе сам срещу Горка Ирасоис, но не успя да го преодолее.

Билбао организира първата си опасност чак в 30-ата минута, когато Иниго Лекуе стреля в ръцете на вратаря от изгодна ситуация.

Хуанпи не намери начин да вкара на Горка и в 50-ата минута и малко след това отборът на Малага страдаше. В 53-ата минута Раул Гарсия изненадващо беше оставен да засече от границата на вратарското поле и Атлетик поведе с 1:0.

Веднага след това - в 55-ата минута, Дуйер Чоп беше изпуснат от отбраната в червено-бяло, но ударът му с глава беше разочароващо слаб.

В последните 20 минути Малага заигра само с трима в защита, а на терена вече беше и Роке Санта Крус. Фрапантен пропуск обаче направи Шарлиз, който в 78-ата минута се озова едно на едно с вратаря на гостите, но пропусна на два пъти. Това положение само затвърди факта, че днес домакините нямах и капка късмет.

През седмица в Примера ще има междинен кръг, в който Билбао приема Атлетико Мадрид, а Малага отново ще домакинства - на Райо Валекано.