Атлетик Билбао оцеля в загубен мач (видео)

С голове в последните минути Атлетик Билбао измъкна 2:2 при гостуването си на Леванте в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига. Баските изоставаха с 0:2 до 88-ата минута, но точни завършващи изстрели на Маркел Сусаета и на Микел Сан Хосе в продължението докараха резултата до 2:2.

Преди това домакините бяха направили много силни 88 минути, в които превъзхождаха своя съперник и успяха да вземат добър аванс, който изглеждаше, че ще им бъде достатъчен. В 13-ата минута Виктор Касадесус вкара за 1:0, а в 68-ата минута защитникът на Билбао Чаби Ечейта заби топката в собствената си мрежа след удар на Хосе Моралес.

Срещата отиваше към логична "единица", но гостите се вдигнаха на щурм и се възползваха от две грешки в центъра на наказателното поле на Леванте.

С тази точка Атлетик заема пето място, но до края едва ли ще успее да измести четвъртия Виляреал. Леванте пък си остава последен, а евентуален успех днес щеше да доближи отбора само на точка до оцеляването.