Атлетик с минимална победа над Райо (видео)

Отборът на Атлетик Билбао надви с 1:0 Райо Валекано в мач от 32-ия кръг на Ла Лига, игран на "Сан Мамес". Иняки Уилиямс вкара красиво попадение в 61-ата минута. С победата баските се настаниха в зона "Лига Европа". Големият двубой на "лъвовете" е в четвъртък срещу Севиля.

Срещата започна с претенции за дузпа, след като в седмата минута Хосе Анхел Креспо игра с ръка при центриране на Маркел Сусаета. При ответната атака Горка Ираисос спаси след чудесна контра на гостите, завършена от Хави Гера. В 16-ата Раул Гарсия стреля неточно с глава. В 37-ата Икер Муниаин не беше прецизен с глава след подаване на Оскар де Маркос.

В 47-ата минута Иняки Уилиямс не се възползва от пас на Сусаета. В 54-ата тимът на Пако Хемес сбърка при изнасянето на топката, Раул Гарсия шутира, а Хуан Карлос се намеси. В 61-ата тъмнокожият баск на Атлетик отбеляза зрелищен гол, получи топката на пеналта и я завъртя в горния ляв на Хуан Карлос - 1:0.

В 71-ата Ираисос направи поредно силно спасяване след грешка на Иниго Лекуе и удар на Гера. Две минути по-късно Мику разтресе напречната греда. В 84-ата "пчеличките" пропуснаха нова страхотна възможност след ужасна намеса на Чаби Ечейта, от която Гера не се възползва. Поредицата от пропуски за гостите от "Вайекас" беше допълнена от Алберто Манучо в самия край.

Снимка: "Марка"