Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Краля на клея с успех в Монте Карло

Осемкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 4,09 милиона евро. Надал, който спечели титлите в турнира от 2005 до 2012 година, победи Алиаз Бедене (Великобритания) с 6:3, 6:3 за 80 минути.

Испанецът, който е пети поставен в схемата, поведе с 5:1 в първия сет. Бедене успя да вземе два поредни гейма, но след това Надал при свой сервис приключи частта. Във втория сет Надал взе аванс с 5:2, след което двамата си размениха по един пробив за 6:3. В третия кръг испанецът ще играе срещу номер 12 Доминик Тийм (Австрия), който победи Таро Даниел (Япония) с 4:6, 6:2, 6:0 за 1:43 час.

Поставеният под номер 6 и миналогодишен финалист Томаш Бердих (Чехия) отпадна във втория кръг след загуба от квалификанта Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 4:6, 7:6(1), 3:6 за 2:27 часа. Беноа Пер (Франция) надделя над Жоао Соуза (Португалия) с 6:4, 6:3. Сърбинът Новак Джокович започва защитата на трофея си срещу Иржи Весели (Чехия).