Вавринка стартира с победа

Шампионът от 2014 г. в Монте Карло Стан Вавринка започна с победа сезона на клей. Световният номер 4 надви трудно със 7:6(2) 7:5 Филип Колшрайбер във втория кръг на "Мастърс"-а в Монако.

На швейцареца му бяха нужни 96 минути, за да пречупи опонента си, който спаси 10 от 13 възможности за пробив. Двамата си размениха пробиви в началото на мача и така оставиха развръзката на първия сет да се реши с тайбрек. В него Вавринка убедително надви противника си, който взе само две точки. Настоящият шампион на "Ролан Гарос" пропиля аванс от 3:1 гейма във втория сет и Колшрайбер изравни за 5:5. В 11-ия гейм обаче поставеният под номер 4 в схемата швейцарец нанесе своя удар с брейк за 6:5, след което при свой сервис затвори мача.

Следващият противник на Вавринка е Жил Симон (Франция), който вчера отстрани Григор Димитров след 6:4, 6:3.