Майнц е в играта за ШЛ след зрелище с 6 гола

Отборът на Майнц 05 записа домакинска победа с 4:2 над Аугсбург в среща от 28-ия кръг на германското първенство. Каиуби откри за гостите в деветата минута, но по две попадения за домакините вкараха Кристиан Клеменс (14 и 76) и Пабло де Бласис (23 и 53). Коо Жа-Чеол (40) добави втори гол за баварците, който обаче не помогна за точков актив. С успеха "05" изпревари Шалке 04 и вече е само на една точка от четвъртия Байер (Леверкузен) в борбата за място в Шампионската лига.

Срещата започна с домакински натиск, но и ранен гол в полза на гостите. В деветата минута баварският тим разви акция с по едно докосване и Каиуби остана непокрит в наказателното поле, за да отправи нисък диагонален удар - 0:1. Пет минути по-късно момчетата на Мартин Шмит изравниха след хубава комбинация, матирала отбраната, при която Кристиан Клеменс се озова сам срещу вратаря и реализира с насочване от десет метра.

В 22-ата минута Джон Кордоба изпусна от три метра, като опасно протегна високо крак към стража Марвин Хитц. Само минута по-късно Майнц поведе в резултата. Положението беше много съмнително, след като Дани Латца сякаш извърши нарушение в атака, незабелязано от съдията. Пабло де Бласис финтира вратаря и насочи в опразнената врата за 2:1. Пет минути преди края на полувремето гостите възстановиха равенство: бившият играч на Майнц Коо Жа-Чеол се освободи с прекрасно овладяване на далечен пас и с добре насочен изстрел реализира отблизо.

В 53-ата минута домакините отново взеха аванс след красив гол с глава на Де Бласис. Даниел Брозински центрира отдясно и аржентинският нападател стреля с глава в далечния горен ъгъл - 3:2. Домакините продължиха да създават положения пред Хитц с основен двигател в предния позиции Пабло де Бласис. В 63-ата една крачка не достигна на Финбогасон да засече острото центриране на Каиуби. В 76-ата минута домакините вкараха успокоителен четвърти гол след хубава контра срещу разредената защита на Аугсбург. Клеменс завърши акцията с насочване по земя покрай Хитц.

Единственото по-добрата голова разлика за момента задържа Аугсбург над зоната на изпадащите. На "Кофас Арена" пък мечтаят за участие в Шампионската лига.

Снимка: Getty Images/Guliver