Добруджа на крачка от историческа първа титла (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) е само на победа от спечелване на историческа първа титла в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Мирослав Живков биха категорично у дома Монтана с 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) в мач №3 от финалния плейоф помежду им, игран тази вечер в пълната зала "Добротица" в Добрич.
Финал №3: Добруджа - Монтана 3:0
Така Добруджа поведе с 2-1 победи във финала. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртата и може би последна среща между двата тима е утре (10 април) от 18,00 часа отново в зала "Добротица" в Добрич.
Първият гейм на финала започна малко по-добре за домакините от Добруджа, които поведоха с 3:0 след аут на Минчо Минчев от гостите, технично отиграване на Велизар Чернокожев и отлична блокада на Денис Чавдаров. Въпреки тайм-аута за треньора на Монтана Петър Шопов, последва ас на Алекс Грозданов и 4:0. Последва равенство при 5:5 след бърза атака през центъра и блокада на Мартин Палийски и ас на Трифон Лапков. След няколко мини обрата дойде първото техническо прекъсване при 8:7 за Монтана след директна точка от сервис на Палийски. Добруджанци успяха да обърнат до 13:9 в своя полза след аут на Минчев и няколко силни изяви на Димитър Маринков. Двата тима придължиха равностойно до втората техническа пауза, която дойде при 16:13 за Добруджа след блок-аут на Мартин Атанасов. Разликата продължи да расте до 20:16 след атака в аут на влезлия като резерва за гостите Симеон Александров и до 22:16 след блокада на Грозданов. В крайна сметка момчетата на Миро Живков спокойно взеха гейма с 25:20 след грешка от сервис на Александров.
Вторара част тръгна напълно равностойно до 6:6, след което Добруджа дръпна с 8:6 след отлична блокада на Велизар Чернокожев и контра блок-аут на Мартин Атанасов. Играта продължи точка за точка до 11:9, след което последва блокада на Алекс Грозданов - 12:9 и прекъсване за Петър Шопов. Въпреки усилията на гостите от Монтана, разликата нарасна до 16:12. Преднината на домакините стана 21:14 след грешка при мрежата на монтанчани и страхотен единичен блок на разпределителя Георги Манчев. Последваха технично отиграване при мрежата на Манчев и грешка на плеймейкъра на Монтана Стефан Стоянов и 23:14. Волейболистите на Добруджа без проблеми затвориха и втория гейм в своя полза при 25:16 след отлична нова атака на Димитър Маринков.
В началото на третия гейм Монтана поведе с 4:2 след атака на опитния Костадин Стойков и блокада на Иван Латунов. Последваха сервис в аут на Трифон Лапков от гостите и отлична контра на Димитър Маринков и 4:4. Двата отбора продължиха равностойно до техническата пауза, която дойде при минимална преднина за Добруджа - 8:7 след грешка от сервис на Симеон Александров. Играта продължи точка за точка до 11:10, след което последваха контра на Мартин Атанасов и престъпване на централната линия на Трифон Лапков и 13:10. Независимо от усилията на монтанчани, разликата се запази до 16:13 след атака-пайп на Мартин Атанасов. Предимството на домакините нарасна до 18:14 след страхотна единична блокада на Велизар Чернокожев, а след това до 20:15 след мощен негов ас. В крайна сметка Добруджа спечели убедително гейма с 25:18 след грешка от сервис на Златко Кьосев от Монтана, а с това и мача с 3:0.
ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МОНТАНА 3:0 (25:20, 25:16, 25:18)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 7, Велизар Чернокожев 9, Димитър Маринков 13, Мартин Атанасов 12, Алекс Грозданов 4, Денис Чавдаров 4 - Христо Христов-либеро (Николай Тодоров)
Старши-треньор: Мирослав Живков
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Минчо Минчев 7, Трифон Лапков 8, Златко Кьосев, Иван Латунов 2, Мартин Палийски 4 - Добромир Иванов-либеро (Симеон Александров 12, Теодор Богданов , Костадин Стойков 2, Стефан Стоянов 2)
Старши-треньор: Петър Шопов.