Монтана изравни във финала след 3:1 на Добруджа (ВИДЕО)

Волейболистите на Монтана изравниха резултата във финалния плейоф на Суперлигата. Момчетата на треньора Петър Шопов успяха да обърнат надиграят у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (27:29, 25:23, 25:22, 25:20) във втората среща от финала, игран тази вечер в пълната зала "Младост".

По този начин Монтана успя да изравни финалната серия на 1-1 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Следващите две срещи между двата тима са в събота и неделя (9 и 10 април) от 18,00 часа в зала "Добротица" в Добрич.

Първият гейм започна малко по-добре за гостите, които поведоха с 2:0 след атака на Велизар Чернокожев и аут на Трифон Лапков от домакините. Последва равенство при 3:3 след технична атака и силен ас на Лапков. Добруджа отново дръпна при 5:3 след контра на Чернокожев. Монтана стигна до 7:7 след атака на Минчо Минчев и грешка на Алекс Грозданов. Все пак техническата пауза дойде при 8:7 за добричлии след успешна атака на Димитър Маринков. Домакините обърна при 11:9 в своя полза след видима грешка на първия съдия Добромир Димитров и ас на разпределителя Любомир Агонцев. Последва ново равенство при 13:13 след сервис в аут на Теодор Богданов и контра блок-аут на Маринков. Втората техническа пауза пък дойде при 16:13 за монтанчани след няколко силни изяви на Минчев. Разликата нарасна до 18:14 след контра на Минчев. Постепенно Добруджа успя да изравни при 19:19 след контра блок-аут и ас на Маринков и аут на Лапков от домакините. Въпреки тайм-аута за треньора на Монтана Петър Шопов, последваха две отлични блокади на Велизар Чернокожев и Мартин Атанасов и 21:19 за добруджанци. Резултатът бе изравнен за пореден път при 22:22 след нова атака на Лапков и грешка на Чернокожев. Двата тима се "захапаха" в резултата до 27:27, но в крайна сметка Добруджа измъкна гейма с 29:27 след отлична атака и блокада на Велизар Чернокожев.

И втората част тръгна с 2:0 за Добруджа след грешка на Теодор Богданов и контра на Велизар Чернокожев. Последваха грешка от сервис на Алекс Грозданов, ас на Трифон Лапков и 2:2. Монтана дори дръпна с 4:2 след аут на Мартин Атанасов и единичен блок на Богданов. Разликата нарасна до 8:4 след ас на Минчо Минчев и технично пускане на разпределителя Любомир Агонцев. Добруджа успя да изравни при 9:9 след атака на Чернокожев последваха от три аута на Лапков и Минчев от домакините. Равенството се запази до 12:12, след което Монтана поведе с 14:12 след сервис в аут на Алекс Грозданов и нов ас на Лапков. Стигна се до 14:14 след грешки на Лапков и Златко Кьосев. Добричлии дори дръпнаха с 16:14 след нова атака на Чернокожев и грешка на Трифон Лапков. Постепенно Монтана стигна до 18:18 след атака на Агонцев и задържана топка на Димитър Маринков. Двата отбора продължиха да се борят за всяка топка до 23:23, като имаше и няколко миниобрата. Все пак Монтана затвори гейма в своя полза при 25:23 след грешка на Мартин Атанасов в атака и мощна контра през центъра на Иван Латунов.

В началото на третия гейм Монтана стартира силно и бързо поведе с 5:1 след силни изяви на Минчо Минчев и Трифон Лапков. Разликата се запази до 8:4 след грешка при мрежата на Добруджа. Последваха атака на Минчев и силна контра на Златко Кьосев и 10:4, което накара треньорът на гостите Мирослав Живков да вземе тайм-аут. Въпреки усилията на добричлии, разликата се запази до 16:11. Гостите от Добруджа дадоха всичко по силите си да се върнат в гейма, но все пак Монтана го спечели с 25:22.

Домакините от Монтана тръгнаха много добре и в четвъртата част, като дръпнаха с 5:2. Разликата се запази до първото техническо прекъсване, което дойде при 8:5. Постепенно Добруджа успяха да изравнят при 13:13 след силни минути на Велизар Чернокожев и Мартин Атанасов. Втората техническа пауза пък дойде при минимална преднина за добричлии - 16:15. Последваха грешка от сервис на Чернокожев и контра блок-аут на Минчо Минчев и 17:16 за Монтана. Монтанчани увеличиха преднината си до 21:18 след нова атака на Минчев и отлична блокада на Мартин Палийки. Разликата нарасна до 23:19 след грешка при мрежата на гостите. В крайна сметка Монтана спечели гейма с 25:20 след бомбен ас на Минчо Минчев, а с това и мача с 3:1.

Над всички за Монтана отново бе Минчо Минчев с 26 точки (5 аса!!!, 2 блока и 45% ефективност в атака) за победата. Най-резултатен за тима на Добруджа пък бе Димитър Маринков със 17 точки.

МОНТАНА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (27:29, 25:23, 25:22, 25:20)
МОНТАНА: Любомир Агонцев 7, Минчо Минчев 26, Трифон Лапков 16, Златко Кьосев 11, Иван Латунов 7, Теодор Богданов 2 - Добромир Иванов-либеро (Стефан Стоянов, Мартин Палийски 5, Костадин Стойков)
Старши-треньор: Петър Шопов
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 2, Велизар Чернокожев 12, Димитър Маринков 17, Мартин Атанасов 11, Алекс Грозданов 4, Денис Чавдаров 11 - Христо Христов-либеро (Христо Енков, Николай Тодоров, Жулиен Георгиев 1, Михаил Стоев 1)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)