Байерн победи Бенфика, но остави много въпросителни за реванша

Байерн не успя да направи желаната мощна крачка към 1/2-финалите в Шампионската лига, след като победи с минималното 1:0 отбора на Бенфика в Мюнхен в първия четвъртфинален сблъсък. Добрата новина за баварците е, че не допуснаха гол, което би усложнило значително задачата им в Лисабон. Голът за успеха отбеляза Артуро Видал още във втората минута. Баварците умело действаха в отбрана за разлика от двата 1/8-финала срещу Ювентус, когато допуснаха четири гола и изправиха на нокти и най-верните си фенове.

Двубоят на "Алианц Арена" започна със страхотен домакински натиск, който даде резултат още във втората минута, когато Артуро Видал откри резултата с глава след центриране на Бернат отляво на вратата.

В 20-ата минута Байерн стигна до страхотна възможност да удвои аванса си, след като Тиаго Алкантара технично намери Томас Мюлер в наказателното поле. Нападателят на Байерн отправи удар, но той беше спрян от стража на гостите. В 22-ата минута голмайсторът на домакините Видал се прояви добре в отбрана при една от атаките на Бенфика. Постепенно отборът на гостите се поокопити след мощния домакински натиск и изравни играта, но атаките на баварците отново бяха по-опасни. В 32-ата минута и Томас Мюлер пропусна своя шанс след заучено положение при изпълнение на фаул.

Тиаго копна топката и прехвърли стената, Мюлер се измъкна от отбраната, но не успя да нанесе удар, след като беше изпреварен от вратаря на Бенфика. В 38-ата минута Бенфика организира интересна атака, но тя достигна само до наказателното поле. Минута по-късно Франк Рибери пробва странична ножица след центриране в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав удар на топката. До края липсваха опасни ситуации пред двете врати, като най-интересната ситуация беше падането на Дъглас Коща върху Ренато Санчес, което наложи влизането на медицинския екип на Бенфика на терена.

Втората част започна по идентичен начин на първата, но този път Байерн не успя да стигне до ранен гол. Нещо повече - в 56-ата минута Нойер спаси баварците от изравнителен гол след удар на Жонас, който успя да се пребори с Алаба в наказателно поле и стреля с левия крак. В 63-ата минута напрежението отново се пренесе пред вратата на Нойер, а играчите на Бенфика имаха претенции игра с ръка на Мартинес, но те не бяха удовлетворени. Байерн продължи да контролира играта, но опасностите създаваха гостите.

Продължителна атака на Байерн в 72-ата минута, в чиято основа беше Рибери, доведе до суматоха в наказателното поле на Бенфика, но удар не последва и опасността се размина.

До края на мача Байерн яростно атакуваше, но не постигна желания втори гол. Добрата новина за баварците обаче е, че не получиха попадение, което би усложнило значително задачата им да продължат напред след реванша в Лисабон.