Спукаха Шалке 04 от бой (видео)

Отборът на Шалке 04 отнесе тежък удар при гостуването си на Инголщат 04, губейки с 0:3 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. С десетото си поражение от началото на шампионата "миньорите" рискуват да останат извън зона "Европа", ако в неделя Борусия (Мьонхенгладбах) спечели своя мач.

Двубоят се превърна в голям кошмар за Жуниор Кайсара и неговите съотборници, които гонят класиране в Шампионската лига. Бившият футболист на Лудогорец даде началото на крушението, след като в 29-ата минута съдията прецени, че той е направил дузпа срещу Дарио Лескано. Моритц Хартман затвърди реномето си на хладнокръвен изпълнител от 11-ия метър и Инголщат поведе с 1:0. Това беше шеста реализирана дузпа за него през първенството досега.

В заключителните секунди на първата част десният бек на баварците Дани да Коща нахлу в наказателното поле и изведе Лукас Хинтерзеер за 2:0. Тъмнокожият германец беше в основата и на третия гол, след като показа упоритост и воля, принуждавайки Роман Нойщетер да сгреши, от което пък се възползва Лескано. Парагвайският национал е в прекрасна форма, след като през последните дни реализира общо три пъти в мрежите на Бразилия и Еквадор в световни квалификации.

Успехът почти сигурно гарантира мястото на "04" в Първа Бундеслига и през следващия сезон, тъй като опасната зона вече е на 9 точки, а до края остават шест кръга.