Венци Христов прекърши Берое (видео+галерия)

Отборът на Левски постигна изключително важен успех с 1:0 срещу Берое в борбата за място в Лига Европа. Единственото попадение реализира Венцислав Христов, който вкара от дузпа в даденото продължение на първата част. Нападателят се разписа срещу своя бивш тим, като интересното е, че през 2014 година донесе успеха с 1:0 на "заралии" над Левски отново след точно изпълнена дузпа. Трите точки дават голямо спокойствие на 26-кратните шампиони, които вече водят със седем точки пред играчите на Петър Хубчев, останали на четвърто място с 36 точки.

През втората част по един червен картон получиха и двата тима. Първо Мехди Бурабия си изпроси за кратко време два жълти картона и бе отстранен в 71-ата минута, но гостите не се възползваха от това предимство, а десет минути по-късно Веселин Пенев също бе изгонен за втори жълт картон.

Двубоят между втория и четвъртия във временното класиране се проведе при закрити врати на "Георги Аспарухов", тъй като домакините изтърпяваха наказание и не можеха да разчитат на подкрепата на вярната си публика.

Георги Костадинов се завърна в състава на "сините" след четири мача. Халфът е напълно здрав и започна от първата минута с Мехди Бурабия в халфовата линия. Венци Христов, Нар, Божидар Краев и Бедоя са останалите офанзивни играчи, а Роман Прохазка отново е десен защитник. Хубчев заложи на Спас Делев на върха на атаката.

Левски победи Берое с 1:0 Домакините бяха по-активни, но голови положения липсваха. Венцислав Василев бе контузен в главата от Мигел Бедоя и напусна принудително в 35-ата минута. Защитникът получи аркада и бе откаран в Пирогов, където да му бяха сложени седем шева. Гостите искаха червен картон за испанеца, който получи жълт. Секунди преди това Том и Елиаш си удариха лошо главите и също трябваше да получават лекарска помощ от медицинския щаб на старозагорци.

Левски победи Берое с 1:0 В даденото продължение на първото полувреме Божидар Краев бе изведен срещу Макенджиев. Младокът прехвърли стража, който му влезе остро в краката. Топката излезе в аут и две секунди по-късно Светослав Тодоров посочи бялата точка. Той получи сигнал от Никола Попов, който бе на аут линията. Това не се хареса на гостите, които протестираха. Въпреки това Венци Христов бе безгрешен и прати топката в мрежата. Попадението бе негово трето в последните четири мача, като не се разписа само срещу Славия при равенството 0:0.

Левски победи Берое с 1:0 Исмаил Иса влезе на почивката, а головите положения бяха рядкост. В 71-ата минута Бурабия бе изгонен за втори жълт картон. Халфът минути по-рано си изпроси глупав жълт картон, а след това удари леко без топка Милисавлевич и напълно заслужено бе пратен под душа.

Берое взе инициативата, но положенията продължиха да липсват. Краев и Христов бяха заменени от Мики Орачев и Радослав Цонев. В 81-ата минута Пенев също бе изгонен за втори жълт картон.

Ради Цонев след най-добрата атака в мача пропусна от няколко метра да вкара своя първи гол за сезона. Иса отговори с опасен удар, но извън очертанията на вратата и Левски постигна втора победа над Берое през този сезон на "Герена".

Въпреки това Стоев няма как да бъде доволен от играта, както и Хубчев, след като футболните достойнства в срещата липсваха.

Левски победи Берое с 1:0 Двубоят бе 98 в "А" група за двата тима, като балансът вече е 52:19 победи в полза на Левски. 27 са срещите са завършили без победител. Головата разлика е 174:97 в полза на "сините", които вече имат актив от 43 точки и са твърдо на второ място.

Тимът на Стойчо Стоев има три поредни домакинства срещу Ботев (Пловдив), Лудогорец и Черно море, докато гостите имат тежък мач с ЦСКА за купата.
Проблемът за Берое от срещата на "Герена" е наказанието на Пенев, както и травмите на Василев, Елиаш и Том, които почти сигурно са аут за срещата с "червените".

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 1:0

1:0 Христов (45-д)

Левски: Боян Йоргачевич, Роман Прохазка, Сърджан Лукин, Александър Александров, Веселин Минев, Мехди Бурабия, Мигел Бедоя, Георги Костадинов, Франсис Нар, Венцислав Христов, Божидар Краев

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Венцислав Василев, Иво Иванов, Ахмед, Том, Елиаш да Силва, Игор Джоман, Спас Делев, Неманя Милисавлевич, Атанас Зехиров