Славия мачка след гол в 23-ата секунда (видео)

Отборът на Славия се залепи за Левски в класирането, след като разби с 3:0 Монтана на стадион "Огоста" в мач от 27-ия кръг на "А" група. Тимът на Александър Тарханов категорично надигра играчите на Емил Велев, които пък вече 15 мача нямат победа в първенството. За последно монтанци победиха с 1:0 Берое в края на септември миналата година.

Попаденията за "белите" отбелязаха Сердер Сердеров още в 23-ата секунда, Герой Йомов в 38-ата минута и Дуде Догала след страхотно изпълнение на фаул в 65-ата минута. Това бе 11-а победа на столичани в първенството и трета през този сезон срещу домакините.

Двубоят започна с най-бързото попадение за този сезон в родния елит. Още в 23-ата секунда Емил Стоев центрира отдясно, а Сердер Сердеров, който бе оставен непокрит, вкара своя втори гол за столичани в първенството. Димитър Пиргов и Ивайло Димитров в рамките на 120 секунди пропуснаха да вкарат втори гол още до 4-ата минута. Димитров отново бе близо до гол в 12-ата минута, но Христо Иванов спаси.

Втори гол във вратата на домакините падна в 32-ата минута. Този път негов автор бе юношата на Левски Георги Йомов, който отбеляза първия си гол с екипа на Славия и направи резултата 2:0. Младият футболист навърза няколко бранители и прати топката в мрежата на Христо Иванов.

На почивката Емил Велев направи две промени. Набил Еженави и Иван Стоянов влязоха, но въпреки това гол падна отново във вратата на домакините. Резервата на "белите" Догала, който замени Сердеров в 59-ата минута, се разписа шест минути по-късно. Той стори това след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

До края на срещата нови попадения не паднаха. Домакините се бяха предали и вече мислеха за първата полуфинална среща с Литекс през седмицата за Купата на България. Славия пък с актив от 39 точки е само на една от "сините", а Монтана със 17 точки остана на последно място.

МОНТАНА - СЛАВИЯ 0:3

0:1 Сердеров (1)

0:2 Йомов (32)