Италия укроти "ла фурия роха" в Удине (видео)

Италия и Испания не се победиха и завършиха 1:1 в контрола, която се явяваше повторение на  на финала на Евро 2012, когато "Ла Роха" разби "Скуадра адзура" с 4:0.

Със сигурност споменът на "адзурите" за #онези90 минути е доста болезнен и те почти успяха да го заличат на терена в Удине. Гостите от Испания владееха повече топката, но домакините създадоха повече опасности пред вратата. Резултатът беше открит от джобния нападател на Наполи Лоренцо Инсиние в 68-ата минута. Само две по-късно Ариц Адурис изравни за Испания. За 35-годишният нападател на Атлетик Билбао това беше първи гол за Испания и той дойде шест години след дебюта му с националната фланелка.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от терористичните атаки в Брюксел и загиналите в катастрофа с автобус в Тарагона, но нищо специално не беше направено за Йохан Кройф, който почина по-рано през деня.

Гостите от Испания установиха териториален превес в началните минути, но първото чисто голово положение беше за домакините в 7-ата минута, когато Кандрева насочи топката по земя отдясно към близката греда, но Пеле не успя да я засече в мрежата. Отново Кандрева беше в центъра на вниманието в 15-ата и 17-ата минута, но гостите се справиха с опасностите. Постепенно обръчът около Де Хеа започна да се затяга. В 23-ата минута Пеле се опита да намери Флоренци, но Де Хеа пресече подаването.

В 27-ата минута Мората се опита да застраши италианската врата, но отбраната пред Буфон се справи. Две минути по-късно отново Кандрева застраши Де Хеа след пряк свободен удар, но до гол отново не се стигна. Отговорът на испанците не закъсня. В 31-ата минута Сеск отправи топката към Адурис, но сантиметри не достигнаха на нападателя на Атлетик Билбао да засече топката. Последва опасност пред вратата на Де Хеа, но Пеле не успя да овладее топката преди да напусне терена.

Като цяло испанците продължаваха да владеят повече топката, но домакините нямаха нищо против това и се чувстваха доста комфортно от това състояние на нещата. В 40-ата минута стражът на Манчестър Юнайтед се справи с опасности, създадени от Пеле и Едер. Минута по-късно домакините оцеляха, след като Мората не успя да засече добре подаване на Мата.

Испания започна с две промени в състава втората част. Коке и Начо замениха съответно Хуан Мата и Серхио Рамос. В състава на Италия също настъпи промяна. Едер отстъпи мястото си на Лоренцо Инсиние, като малко преди това успя да затрудни отбраната на Испания. В 53-ата минута Мората се опита технично да намери Сеск, но загуби топката.В 59-ата минута Де Хеа спаси вратата си от попадение след страховит удар на Инсиние. При последвалия ъглов удар Бонучи стреля с глава, но топката прелетя над вратата.

Малко по-късно и Флоренци опита мерника си, но Де Хеа спаси. Двамата треньори извършиха поредните си смени. Иско замени Тиаго в състава на Испания, а Бернадески и Дзадза влязоха на местата на Пеле и Кандрева. Италия успя да материализира създадените опасности пред вратата на Де Хеа чрез Лоренцо Инсиние в 68-ата минута, но радостта на адзурите трая кратко. В 70-ата минута Адурис изравни и отбеляза първия си гол с екипа на Испания, а малко след това отстъпи мястото си на Давид Силва. В 78-ата Де Хеа отново трябваше да се намесва след удар на Инсиние. Двамата треньори извършиха поредните си смени - Жорди Алба смени Хуанфран, а Антонели зае мястото на Джакерини. До края в игра се появиха още Алкасер на мястото на Мората за Испания и Де Силвестри и Жоржиньо за Италия на местата на Флоренци и Пароло.

Двата тима до последно търсеха победата, но така и не стигнаха до попадение и последният съдийски сигнал дойде при миролюбивото 1:1. Мората можеше да донесе победата на "ла фурия роха" в 86-ата, но  се размина на сантиметри с топката след остро центриране в наказателното поле на домакините.

Италия- Испания 1:1
1:0 - Инсиние 68
1:1 - Адурис 70

Италия: Буфон, Астори, Бонучи, Дармиан, Флоренци(89-Де Силвестри) , Джакерини (79-Антонели), Пароло (89-Жоржиньо), Мота,  Едер (51-Инсиние), Кандрева (60-Бернадески), Пеле (60-Дзадза).

Испания: Де Хеа, Хуанфран (79-Алба), Пике, Рамос (46-Начо), Аспиликуета, Мата (46-Коке), Тиаго (61-Иско), Сан Хосе, Фабрегас, Мората (86-Алкасер), Адурис (71-Силва).

Стадион: "Фриули"
Съдия: Дениз Айтекин