Зенит презареди в битката за титлата (видео)

Дни след отпадането си от Шампионската лига първенецът Зенит съживи шансове си за защита на трофея в руското първенство с хубава победа с 4:2 над Рубин у дома в един от най-атрактивните двубои от началото на сезона. Така играчите на Андре Вилаш-Боаш се доближиха на 6 точки от лидерите ЦСКА (Москва) и Ростов.

Независимо минорното настроение след поражението от Бенфика в сряда, тази вечер запалянковците на Зенит отново изпълниха стадион "Петровский" и този път си тръгнаха доволни.

Още в 5-ата минута Дани беше точен с удар от няколко метра. Три минути преди почивката Артьом Дзюба реализира на празна врата след перфектна асистенция на Хълк. Самият бразилец пък уж сложи точка на спора в 48-ата минута след индивидуална акция.

В 64-ата минута обаче резервата Марко Девич върна интригата за малко с прецизен изстрел, но две минути след това Дани направи 4:1. Гостите още не се бяха отказали и набързо - в 68-ата минута, направиха 2:4 чрез Игор Портнягин, който се извиси и с глава намери мрежата зад Лодигин.

Преди това футболистите на Рубин нямаха никакъв късмет, след като на два пъти удариха гредите след удари на Олег Кузмин и Денис Ткачук, а последният веднъж пропусна в ситуация едно на едно с вратаря. В края и Гьокдениз Карадениз се оказа безсилен срещу блестящия страж на питерци.

На отсрещната врата не беще по-различно,. като да вкарат от отлични ситуации не успяха Дани, Дзюба и Олег Шатов.

Отборът от Казан вече е само на 5 точки от опасната зона.