Виляреал не успя да бие в Германия, но крачи напред (видео)

Испанската инвазия в последните етапи на европейските клубни турнири бе продължена от състава на Виляреал, който се класира за 1/4-финалите в Лига Европа след нулево реми при визитата си на Байер Леверкузен. "Жълтата подводница" потопи "аспирините" с общ резултат 2:0, който бе постигнат на "Ел Мадригал" миналата седмица. В днешния сблъсък на "БайАрена" отново испанците имаха по-добрите положения за гол, но този път не успяха да преодолеят Бернд Лено.

Германският страж направи няколко добри спасявания, сред които се отличи избит удар на Денис Суарес с глава. На два пъти домакините предотвратяваха влизането на топката в своята врата и с намеси на защитници пред голлинията.

Седрик Бакамбю и Алфонсо Педраса бяха лишени от попадение заради намеси на бранители на домакините на сантиметри пред мрежата. Въпреки това Виляреал изпълни основната си цел, а именно - да се класира за финалната осморка на втората по сила европейска надпревара.

Домакините бяха по-активният отбор преди почивката и също имаха за какво да съжаляват, след като Кириакос Папастатопулос разтресе гредата зад Серхио Асенхо. Повечето добри ситуации за домакините обаче бяха през първото полувреме, когато импулсът в играта на Байер бе по-голям. Като цяло обаче Виляреал успя да удържи устрема на своя съперник и да не допусне гол. Това е четвъртото класиране за 1/4-финал в Лига Европа в историята на тима на Виляреал.

БАЙЕР (Л) - ВИЛЯРЕАЛ 0:0
Общ резултат 2:0 в полза на Виляреал